Gabinet CoachinguCo to jest coaching i czemu ma służyć?

Już dawno zdałam sobie sprawę, że sama dieta, nawet jeśli w 100% spełniałaby nasze wymagania, nie gwarantuje sukcesu. Dieta to nie tylko menu na chwilę. Żeby osiągnąć swój cel i wygrać ciągłą walkę o dobre samopoczucie, zdrowie i wymarzoną figurę trzeba zrobić coś więcej. Sukces bowiem nie zależy od tego, ile pracy wykona ktoś za mnie ale od tego, ile to JA włożę w tą pracę swojego wysiłku i czasu. Trwałość sukcesu jest wyznacznikiem naszej pracy.

Sama dieta, postrzegana jako atrakcyjne menu, często nie wystarcza, by udało nam się zmienić swoje nawyki żywieniowe i przebudować model żywienia. Jeśli potrzebujesz wsparcia, szukasz motywacji, chcesz w końcu coś zmienić, a nie ciągle zmieniać – coaching jest jednym z tych rozwiązań, które Ci to zapewni. Choć definicji coachingu jest wiele to zasada jest generalnie jedna – coaching jest to proces zorientowany na rezultaty, na zmianę.

Moim zadaniem jako Coacha jest towarzyszyć Klientowi w jego drodze do celu, wzmacnianie go oraz wspieranie w samodzielnym podejmowaniu decyzji, wykorzystywaniu zapomnianych bądź niezauważanych dotąd zasobów, wiedzy, umiejętności. Za pomocą narzędzi charakterystycznych dla coachingu i indywidualnego traktowania każdego Klienta pomagam mu zauważyć wiele nowych rozwiązań.

Ostatecznie to Klient podejmuje decyzje o swoich działaniach i bierze za nie odpowiedzialność.
 

„Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś.
Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś”

Dominick Coniguliaro

 

Dla kogo coaching?

Jeśli próbowałaś/eś już wiele razy bezskutecznie zmienić coś w swoim życiu lub potrzebujesz zmiany, lecz nie wiesz od czego zacząć, jeśli ścisła dieta, ważenie, mierzenie i liczenie kalorii nie jest dla Ciebie – zrób pierwszy krok i umów się na spotkanie. Zacznij działać i świadomie dokonywać wyborów, zmieniaj swoje dotychczasowe nawyki, odkrywaj nowe. Poznaj swoje mocne strony, nieodkryte dotąd umiejętności, zasoby. Obserwuj i wyciągaj wnioski. Nie powielaj swoich dotychczasowych działań, porażek i zrób to przede wszystkim dla siebie.

Dla każdego zmagającego się z problemem właściwej wagi, dla którego dieta to za mało, który oczekuje czegoś więcej proponuję dietcoaching.

Wszystkim chcącym zmian w swoim życiu i gotowym podjąć nowe wyzwania, które przyniosą upragniony sukces proponuję lifecoaching.

Każda sesja trwa ok 45 minut. Spotkanie przebiega wg indywidualnego, uzgodnionego z klientem planu. Ilość sesji ustalana jest indywidualnie.

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

mgr inż. Agnieszka Witucka

+48 607 455 148 a.witucka@klinikadietetyka.pl

© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone Klinika Dietetyka

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl