O mnie

GABINET DIETETYKI I COACHINGU

mgr inż. Agnieszka Witucka Sobkowiak
 
Kilkanaście lat pracy jako dietetyk, ponad 3 tys. fantastycznych Pacjentów, ponad 10 tys. spotkań w prowadzonych przez mnie gabinetach dietetycznych, Tysiące godzin spędzonych z Pacjentami, tyle samo przeznaczonych na opracowanie indywidualnych programów żywieniowych daje mi stuprocentową pewność i pozwala wysnuć wniosek, że sama dieta jest tylko narzędziem do zmiany. Narzędziem, które pozwala zobaczyć wyłącznie to, jakie popełniamy błędy i jak powinno wyglądać nasze żywienie. Może być ono zbawieniem – bo wreszcie wiemy co , ile i kiedy mamy jeść. Równie dobrze może być przekleństwem – bo dla wielu wizja ważenia, mierzenia wydaje się być tak przerażająca i utrudniająca codzienne życie, że często decyzja o spotkaniu z dietetykiem odkładana jest na czas bliżej nieokreślony. A wcale nie musi tak być.
 
Od wielu lat pracuję jako dietetyk, bo taki właśnie zawód wybrałam. Nie kalkulowałam, czy warto, nie zastanawiałam się, czy to dobry wybór – po prostu to wiedziałam. Wiedziałam, że chcę pomagać zrozumieć, że dieta to nie tylko kalorie, białka, tłuszcze i węglowodany lecz styl życia i model żywienia, który odzwierciedla nasze życie, emocje, potrzeby. Nie wystarczy przejść na drakońską, miesięczną dietę, by osiągnąć swój cel. Trzeba zrozumieć, jakie mechanizmy, emocje i pragnienia nami kierują. Tylko wtedy osiągniemy satysfakcję ze swojej zmiany i zwiększymy szanse na to, że będzie ona na stałe. To właśnie ta ZMIANA jest istotą „BYCIA NA DIECIE”.

Z takim przesłaniem właśnie postanowiłam zostać Dietetykiem i Coachem.

W codziennej pracy kieruję się zasadą szacunku, wyrozumiałości, empatii.

Nie oceniam.

Wspieram, wyjaśniam, słucham.

Pomagam.
 
By móc wykonywać swój zawód ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Technologii Żywności poznańskiej Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) - kierunek Technologia Żywności i Żywienie Człowieka w zakresie Żywienie Człowieka.
 
Po kilku latach pracy, obserwując problemy swoich pacjentów i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, podjęłam kolejne studia. Tym razem podyplomowe na kierunku Coaching, po kilku latach Psychodietetyka. Traktując swój zawód bardzo poważnie, świadomie wybrałam cenioną i renomowaną Uczelnię czyli Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Poznaniu. Te dodatkowe umiejętności i kolejne doświadczenia pozwalają mi ciągle się rozwijać, szukać, tworzyć i realizować się po to, by móc niezmiennie oferować pełne wsparcie dietetyczne i coachingowe każdemu, kto szuka pomocy w moich poradniach.
 
Dla podnoszenia swoich kwalifikacji cały czas uczestniczę w konferencjach naukowych z zakresu dietetyki i coachingu, szkoleniach i prelekcjach promujących zdrowy model żywienia. Chętnie spotykam się z młodzieżą i dziećmi podczas warsztatów, pogadanek dotyczących żywienia i odżywiania. Na co dzień współpracuję ze szkołami, firmami i fundacjami w zakresie promocji zdrowia.

Jestem Certyfikowanym Konsultantem MaxieDISC® - nowoczesnego systemu zwiększania efektywności m.in. z obszaru efektywności osobistej. Systemu opartego o diagnozę behawioralną i wdrożenie zmian.

Jestem Współorganizatorką i Partnerem autorskiego projektu z cyklu „Moja Metamorfoza” promującego zdrowy tryb życia.

Na co dzień współpracuję również z lokalnymi mediami w zakresie konsultacji, prelekcji, pogadanek i artykułów jako dietetyk i specjalista do spraw związanych z żywieniem i żywnością.
 
Łącząc swoją pasję, wiedzę dietetyczną i umiejętności coacha od wielu lat pracuję z pacjentami zawsze w sposób indywidualny, z pełnym oddaniem, empatią i wsparciem. Specjalizuję się głównie w problematyce otyłości, nadwagi i niedowagi oraz w żywieniu w wielu jednostkach chorobowych.
 

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

mgr inż. Agnieszka Witucka

+48 607 455 148 a.witucka@klinikadietetyka.pl

© 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone Klinika Dietetyka

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl